טרמפולינה לגינה

שילוב של גינה גדולה וילדים קטנים מצריך אטרקציה כיפית ומשעשעת. בעוד סף הריגוש שלהם די נמוך, ומהר מאוד הם מוצאים עצמם מואסים בלשחק במכוניות או בברביות, יש פעילויות שתמיד ירגשו אותם ויסייעו להם לפרוק את המרץ שלהם, כשאחת מהן היא טרמפולינה לגינה.

טרמפולינה לגינה היא הפעילות המושלמת עבור ילדים. מעבר להיותה מהנה ואטרקטיבית עבור ילדים, היא גם מעסיקה אותם למשך שעות ארוכות ומורידה מעל ההורים את  הניסיון הנואש למצוא אחר תעסוקה עבורם. כמו כן, היא מפתחת מוטורית וחברתית כאחד, שכן ילדים קופצים ומשחקים עליה יחד וזה יכול לחבר נורא. חושבים לרכוש טרמפולינה לגינה? לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

כמה עולה טרמפולינה לגינה?

כפי שאתם ודאי מנחשים, המחיר של טרמפולינה איננו אחיד ומשתנה בהתאם לכמה קטגוריות:

  • גודל הטרמפולינה–  ככל שקוטר הטרמפולינה גדול יותר, כך המחיר שלה יעלה בהתאם.
  • איכות הטרמפולינה – חומרי הגלם מהם עשויה הטרמפולינה משפיעים גם כן על המחיר. חומרים איכותיים ועמידים יותר בפני עומס, יעלו יותר מחומרים פשוטים יותר.
  • טרמפולינה מקצועית – זוהי טרמפולינה שמיועדת בעיקר לקופצים מקצועיים, והמחיר שלה יקר יותר ביחס לסטנדרטית. הסיבה לכך היא שהטרמפולינה עשויה מחומרי גלם איכותיים במיוחד, היא נחשבת לחזקה יותר מטרמפולינה סטנדרטית בשוק וכן היא עמידה בפני עומסים קלים וקשים כאחד. הקפיצה עליה יכולה לשלוח את הקופץ לגובה רב בביטחון רב, משום שהיא עומדת בתקן האולימפי וחלים עליה כל דגשי הבטיחות החיוניים.
  • טרמפולינה סטנדרטית – זוהי הטרמפולינה שתימצא במרבית הבתים בישראל. מדובר בטרמפולינה סטנדרטית וביתית, המשמשת יותר להנאה ופחות ככלי ספורטיבי, ומכאן שגם המחיר שלה הוא זול יותר ונוח לכיס. עם הטרמפולינה הזו ניתן לקפוץ היטב, וגם היא עשויה מחומרים איכותיים מאוד. תחת קטגוריית הטרמפולינות הסטנדרטיות אפשר למצוא כל מני סוגים שונים של טרמפולינות, כאשר כל אחת מהן מותאמת בצורה רוחבית לגילאים ולמשקלים שונים.

קריטריונים לבחירת טרמפולינה לגינה

עושים השוואה בין כמה טרמפולינות שונות לגינה? יש כמה דברים שחשוב לבחון במעמד ההשוואה בין הטרמפולינות השונות, אשר יסייעו לכם להבין איזו טרמפולינה היא העדיפה והטובה ביותר עבורכם:

קפיצים

הקפיצים אחראיים על התנועתיות של הקופץ, ומאפשרים לו לקפץ מעלה ולחזור חזרה מטה. הם אלו שקובעים את איכות הדינמיקה והביצועים, וגם עד כמה הקופץ יוכל להגביה עם הקפיצה שלו. קפיצים סטנדרטיים מגיעים לאורך של 12 – 17 ס"מ, לא משנה מה הקוטר של הטרמפולינה. ההתקנה של הקפיצים מתבצעת באמצעות מותחן קפיצים, שמיועד לעמוד בעוצמה ובחוזקה של הטרמפולינה.

טרפולינה לגינה - קפיציםמספר הקפצים

הטרמפולינה צריכה להכיל מספר של קפיצים שמותאם לגודלה, כלומר לקוטרה. לכל גודל מוגדר מספר מסוים של קפיצים, שנקבע ומחושב על ידי יחס פיסיקלי. למשל, בטרמפולינה שקוטרה הוא 360 ס"מ יתקינו כ-80 קפיצים. מומלץ ואף צריך שמספר הקפיצים יותאם בדיוק ליחס של הקוטר, משום שפחות קפיצים מביאים לפגיעה באיכות ביצועי הקפיצה, ואילו יותר מדי קפיצים לא באמת מועילים או משדרגים את איכות הקפיצה.

כיסוי לקפיצים

הקפיצים מכוסים בריפוד, המשמש כשכבת הגנה עליהם, ומכסה אותם לאורך כל הטרמפולינה. חשוב לשים לב שהכיסוי הוא עבה מספיק, וכן שסוג המילוי שלו מתאים וטוב. מוטב שכיסוי הקפיצים לא יהיה קל משקל אלא כבד, משום שזה בדרך כלל מביא לתוצאות אפקטיביות יותר. נוסף על כך, חומרי הציפוי הטובים ביותר לטרמפולינה הם ויניל או PVC, הידוע כבעל עמידות גבוהה בזמן חשיפה לשמש.

שילדה

חשוב לשים לב ששילדת הטרמפולינה היא שילדה איכותית וטובה, כך שתוכלו להשתמש במתקן לטווח הרחוק. הקריטריונים לשילדה טובה הם שהיא עשויה מאל-חלד ולא מצבעים נוגדי חלודה, מחומרי גלם איכותיים וחזקים, מצנרת עבה ומחוליות שעומדות בפני עומסים אנושיים משתנים.

משטח הקפיצה

בדרך כלל יש התאמה בין המשטחים למספר הקפיצים, וככל שגודל הטרמפולינה סטנדרטי יותר כך תובטח חפיפה בין השניים. בדומה לכיסוי, גם כאן חשוב לבחור במשטח שעשוי מחומרים עמידים בפני חשיפה לקרני השמש, כדי שלא ייהרס ויישחק מהר.

רגליים

לטרמפולינה סטנדרטית יש בין 3-4 רגליים, שנישאות כמטר מעל פני הקרקע ומסודרות בצורה הפוכה של ח'. חשוב שרגלי הטרמפולינה יהיו איכותיות, משום שיש להן השפעה מכרעת על היציבות של הטרמפולינה ועל הדינמיקה. יש לוודא גם כן שחיבורי המוטות מוחזקים על ידי בריח, כך שיהיו עמידים לאורך טווח.

תוספות לטרמפולינה

בדרך כלל הטרמפולינות מגיעות עם כל מני תוספות, כמו סולם או רשת הגנה וכו'. למרות שזה נחמד מאוד, התוספות לא מעידות בהכרח על טיבה הטרמפולינה עצמה, ולכן הן לא צריכות להוות אינדיקציה במעמד הבחירה בה. בחנו את הטרמפולינה עצמה, שאכן מדובר בכזו איכותית ויציבה, ששייכת לחברה מקצועית בעלת מוניטין ובכפוף לתקני הבטיחות. אם היא כזו ועדיין מגיעה עם תוספות, אז מה טוב, הרווחתם!

גודל הטרמפולינה ותנאי השטח

מעבר לכל הקריטריונים החשובים, שמסייעים בבחינת טיב הטרמפולינה, צריך לבחור בטרמפולינה שתתאם את תנאי השטח העומדים לרשותכם באזור בו אתם מתכננים למקם אותה. ראשית, חשבו על גודל השטח שעומד לרשותכם. לפני שאתם מתחילים לראות פיזית טרמפולינות, היערכו לכך על ידי מדידת השטח בגינה שייעדתם לטרמפולינה. קחו לכם מקדם ביטחון של שמונים סנטימטרים לפחות סביב הטרמפולינה, ולצד זאת חשבו גם כמה ילדים יעשו שימוש בטרמפולינה ובני כמה הם.

שנית, בדקו את תנאי הקרקע שעליה אתם מתכננים למקם את הטרמפולינה. אם אדמת הגינה שלכם היא אדמה קשה ומפולסת, אז אין צורך כלל בשינויים כי זה האידיאל, ואילו אם מדובר במשטח בטון צריך יהיה להניח עליו דשא סינתטי. חשוב לדעת שהטרמפולינה מתאימה למשטחים על פני הקרקע, כך שהיא לא תהיה רלוונטית לגגות ולמרפסות.

האם נדרשת תחזוקה שוטפת ברכישת טרמפולינה?

כמו כל מתקן או מכשיר שרוכשים ועושים בו שימוש לאורך טווח, סביר להניח שגם טרמפולינה תדרוש מכם תחזוקה אחת לכמה שנים. חלקים כמו רשתות הגנה, קפיצים, ריפודים וכו', הם חלקים שעשויים להיפגם במעלה הדרך, וייתכן שתזדקקו להחליפם בחלקי חילוף אחרים. כדי שהיא תישמר לאורך כל השנים במצב יציב וטוב, כדאי לבצע את כל טיפולי התחזוקה ואספקת חלקי חילוף מאותה החברה. כדי שתהיו שלמים עם הבחירה בחברה הזו, חשוב לבדוק עוד לפני כן שמדובר בחברה מנוסה ומקצועית, שמציעה חלקי חילוף לטרמפולינה במחירים שנוחים לכיס שלכם.

אם אתם רוצים להימנע מקשיים, בחרו בטרמפולינה שהגודל והצורה שלה נחשבים לסטנדרטיים. כך תוכלו למצוא תמיד חלקי חילוף מתאימים, ולא תצטרכו לערוך חיפושים מייגעים אחר זה. טרמפולינה לגינה בפרט עדיפה כשגודלה ממוצע, כך היא גם עונה על תחזוקה פשוטה וגם לא תופסת יותר מדי מקום.

רשת הגנה לטרמפולינה לגינה

רשת ההגנה היא משנה בטיחות המגן מפני נפילת הילדים בשעה שהם קופצים על הטרמפולינה. בהיעדרה יש סיכון ממשי לנפילת הילדים, גם בנוכחותו של מבוגר צמוד שמשגיח על הנעשה. התקנת רשת לא מבטלת את הצורך בהורה מפקח, אבל היא מסבה יותר ביטחון לילדים ולהורים כאחד. יש הבדלים בין רשתות הגנה שונות, כאשר העדיפה מכולן היא רשת הגנה חיצונית.

לקבלת מידע נוסף אודות הטרמפולינות האיכותיות שלנו, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או דרך האתר,
ונשמח לסייע לכם בבחירת טרמפולינה איכותית לחצר שתתאים בדיוק לצרכים שלכם.

דילוג לתוכן