טרמפולינה לילד

טרמפולינה לילד יכולה להיות אביזר כה מהנה, כה נעים, כה מבדר. בכתבה זו צירפנו כל מיני דגשים שיכולים לעזור במסע החקר, שאולי יעזרו בבחירת טרמפולינה לילד שבאמת יכולה להתאים ולהוות אמצעי בידורי נהדר כמו גם בטיחותי.

 

דגשים לרכישת טרמפולינה לילד

באם מישהו שוקל לרכוש טרמפולינה לילד, יכול להיות שהוא תוהה איך בדיוק לעשות זאת בצורה אופטימלית. שכן, ישנם כל מיני דגשים שאפשר לקחת בחשבון תוך תהייה איזו טרמפולינה לילד יכולה להתאים. באם בוחרים טרמפולינה לילד אופטימלית, אפשר לבחור גם את הפריט שהילד ייהנה ממנו במיוחד וגם לרכוש פריטים שמתאימים לחצר באופן הולם.

מדידת מרחב עבור טרמפולינה לילד

הדגש הראשון שנוכל לשים עליו עין, הוא מדידת המרחב. באם שוקלים להוסיף טרמפולינה לילד לחצר, השיקול לא חייב לסבוב סביב גודל הטרמפולינה. שכן, טרמפולינה לילד גדולה יותר, איננה בהכרח מתאימה יותר. באם יש חלל קטן, או רצון לנצל פחות מן החלל הנתון – טרמפולינה גדולה לא בהכרח מתאימה. נכון הדבר, גם באם החלל הנתון מאפשר הצבה של טרמפולינה לילד באופן שהוא "בדיוק מתאים". כלומר, ניתן להכניס אותה, בדיוק לחלל שישנו מבלי מרווחים בין טרמפולינה לילד לבין קירות ומשטחים שונים. אין הדבר מומלץ שכן הטרמפולינה מאפשרת קפיצות לגובה, אולי אפילו מעבר לרשת, ועל כן חשוב שיהיה שטח ומרחב פנוי מכל צדדי הטרמפולינה, מתחתיה ואפילו כמה עשרות מטרים מעליה.

כך שדגש כאן יכול לבקש שלא יהיה מדובר בחלל שהוא "פשוט מתאים", אלא גדול ונרחב משמעותית יותר מן המקום המתבקש כדי להציב טרמפולינה לילד.

 

טרמפולינה לילד בצורות שונות

באופן כללי, טרמפולינה לילד בצורת ריבוע יכולה להיות דיי יעילה מבחינת ניצול המרחב. אפשר להבין זאת קצת יותר באם שוקלים שולחן אוכל פינתי מרובע, מול שולחן אוכל עגול, מלבני וכיוצא בזה. המרובע פשוט יכול לנצל יותר את המקום, לפחות בחלק מהמקרים. יתרון נוסף שיש עבור טרמפולינה לילד שצורתה מרובעת, הוא אלמנט הקפיציות. טרמפולינה לילד עגולה, כמו גם אליפטית – למעשה מושכת את הילד מהפרימטר למרכז. כלומר, אם הוא קפץ יחסית באזור השוליים של משטח הקפיצה, אפשר שכוח התגובה מן הקפיצים כמו יקפיץ אותו חזרה למרכז.

שזה נהדר, ונשמע אף כיף. ועם זאת, כאשר ישנם כמה וכמה קופצים על טרמפולינה לילד אחת ויחידה, וכולם ביחד נעים יחדיו לעבר המרכז – ייתכן שתתבקש השגחה, בעיקר של הקופצים על נתיב הקפיצה שלהם ומודעות לעצמם ולאחרים במרחב. ובכן, זו יכולה להיות משימה מאוד מלמדת, שכן מהר מאוד הם יכולים לראות שהם דיי צריכים לפתח את המודעות הזאת באם הם רוצים לקפוץ יחדיו עם עוד אנשים במקפצה שכזאת, מבלי להתערבב איתם ולהתנגש בנתיב התנועה.

ועם זאת, טרמפולינה לילד שצורתה מרובעת – יכולה למעשה לאפשר אפקט אחר. אם בטרמפולינה עגולה הקפיצים מפעילים כוח מושך לכיוון המרכז, אזי שבצורתה המרובעת הדבר לא אמור להתרחש. כך שיותר קל להישאר באותה נקודה באופן יחסי, מאשר להימשך למרכז. כך שאם ישנם מספר ילדים (ומבוגרים) שקופצים ביחד, אפשר שכל אחד יכול להישאר בנתיב שלו ביתר קלות, מאשר להימשך לאותה התרחשות מרכזית.

רשת ביטחון עבור טרמפולינה לילד

דגש נוסף הוא זה של רשת הביטחון. ישנה אפשרות לרכוש טרמפולינה לילד ללא רשת ביטחון. ומי שלא מבין את החשיבות שלה, יכול בהחלט לוותר עליה. שכן, זו פשוט עוד תוספת כסף, כמו גם אפשרות להשפיע על העיצוב באופן שלא בהכרח "מושך" (תלוי בטעם), ולא בהכרח משתלב עם העיצוב סביב. כמו גם, זה יכול להיות יותר "אקשן", לקפוץ בלי רשת. ובכן, זה טוב ויפה. אלא שלרשת ביטחון יש תפקידים מהותיים. שכן, טרמפולינה לילד, כשהיא גדולה באמת – היא יכולה לספק כוח רב של קפיצה. ככל שהיא יותר קטנה, היא יכולה לספק פחות כוח קפיצה. ועם זאת, באם אנחנו רוצים לאפשר את "החוויה המלאה", שיש בה כוח קפיצה "רציני", משטח קפיצה גדול עם קפיצים מתאימים יכול להתאים.

כך שאם אנחנו מעוניינים לרכוש טרמפולינה גדולה ומקפיצה, אנחנו כנראה מאפשרים לילד לקפוץ למרחקים ארוכים וגבוהים. באם הרחקנו את כל הקירות וכל החפצים מתחת, מעל ולצדדי הטרמפולינה – זה בסדר, הנפילה אם בכלל, תהיה במקום יחסית פנוי. ואם זאת – למה לאפשר זאת מלכתחילה? טרמפולינה לילד יכולה לבוא עם רשת ביטחון, שמונעת זאת.

וזה לא הכל, כי לא כל רשתות הביטחון נוצרו זהות. ישנן כאלו שעשויות מחומרים יותר אלסטיים, עמידים לחומרים ביולוגיים ואף לקרינת UV. ישנן כאלו שהחיבורים שלהן, בתחתית שלהן, עם הטרמפולינה עצמה – אטומים היטב, כך שאם ילדים מתגלגלים אליהם אין למעשה אפשרות לעבור דרכן וכן הלאה. כך שרשת ביטחון איכותית, חזקה, עמידה, אטומה יחסית ומתאימה – יכולה להיות נכס עבור טרמפולינה לילד.

חלקים חלופיים עבור טרמפולינה לילד

טיפ נוסף שאפשר לשלב לנושא – הוא האפשרות לתקן טרמפולינה לילד באם מתבקש. באם החלקים איכותיים, והמלאכה טובה – אפשר שהטרמפולינה תסתדר יפה מאוד. ועם זאת, באם רוצים לוודא שיש חלוקים חלופיים, אפשר לברר זאת עוד במהלך תהליכי החקירה.  יתרה מכך, אפשר לברר באם ישנה אחריות. ואפילו, אם ניתן – לראות אילו חלקים יכולים להתקלקל, באילו נסיבות ומהי קלות ופשטות ההחלפה שלהם.

דרישות משקל עבור טרמפולינה לילד

טיפ נוסף לחקר טרמפולינה לילד, יהא זה של בדיקת מגבלות המשקל. ישנן טרמפולינות שממליצות לאפשר רק לילד אחד, בכל פעם לעלות יחדיו. ועם זאת, המציאות היא שאפשר לגלות שבהינתן טרמפולינה גדולה דיו – יהיו אלו מספר ילדים שיעלו, ולא רק אחד. ובאם מדובר על ילדים גדולים במיוחד, בגילאי העשרה – המשקל הקולקטיבי יכול בהחלט להיות שונה מהמצופה בדרישות היצרן. הדבר יכול להשפיע על גמישות וחוזק משטח הקפיצה, כמו גם על בריאות הקפיצים.

טרמפולינה 3.66 מ' לחצר
דילוג לתוכן